Czym zamknąć garaż – bramy uchylne

Jednym ze sprawdzonych sposobów na zamykanie garażu jest brama uchylna. Tego rodzaju mechanizmy cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na atrakcyjne ceny oraz wysoką funkcjonalność. Ponadto są łatwo dostępne, a także cechuje je większa łatwość dostosowania rozmiarów do wielkości otworu wjazdowego.

Jak działają bramy uchylne?

Klasyczne modele posiadają bardzo prosty mechanizm działania. Otwieranie oraz zamykanie umożliwiają specjalne sprężyny odciążające, zamocowane w pakietach naciągów. Dzięki takiemu rozwiązaniu pancerz nie opada gwałtownie i łatwiejsze jest jego uniesienie. To właśnie nieskomplikowane rozwiązania mechaniczne stanowią duży atut, a także wpływają na atrakcyjne ceny. Decydując się na taki model należy jednak pamiętać, że przed bramą uchylną musi znajdować się przestrzeń, umożliwiająca swobodne unoszenie skrzydła. Dlatego konieczny może być dłuższy podjazd.

Bramy uchylne – dlaczego warto?

Wspomniany prosty mechanizm otwierania i zamykania jest jedną z dużych zalet, które warto mieć na uwadze. Oznacza to nie tylko niższą cenę, ale także mniejszą awaryjność całego systemu. Proste mechanizmy również łatwiej konserwować oraz czyścić, dzięki czemu mogą być przez dłuższy czas eksploatowane, zachowując płynność pracy.

Ponadto możliwe jest dostosowanie wyglądu konstrukcji do fasady budynku. My proponujemy bramy uchylne takich producentów jak Hormann oraz Wiśniowski, które posiadają szeroką ofertę produktów, zróżnicowaną pod kątem wzorów i kolorów, np. modele Hormann mogą posiadać wypełnienie z litego drewna, zaś marka Wiśniowski oferuje wypełnienia o układzie pionowym, poziomym skośnym w jednym ze standardowych kolorów RAL.

Niektóre z modeli posiadają dodatkowe wyposażenie – w zależności od propozycji producenta. Wiśniowski oferuje między innymi możliwość umieszczenia ozdobnych aplikacji między panelami skrzydła, zaś Hormann wprowadza uchwyty oraz przeszklenia. Możliwość tak perfekcyjnego dopasowania do wyglądu budynku z pewnością zaciekawi osoby, przywiązujące dużą wagę do estetyki.

Czym zamknąć garaż – bramy uchylne