Chcemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowania garaży, dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Pragnąc zapewnić jak najlepsze rozwiązania dla posadawianych przez naszą firmę obiektów inwestor powinien przygotować podłoże wybierając jeden z proponowanych wariantów.

Do zakupionego obiektu nasza firma udostępnia bezpłatnie szkic fundamentu z naniesionymi wymiarami

Poniżej prezentujemy trzy podstawowe warianty przygotowania podłoża.

 • Płyta betonowa

   

  Płyta betonowa – inaczej rozwiązanie to nazywa się wylewką betonową i stanowi jeden z bardzo popularnych oraz solidnych sposobów przygotowania podłoża pod garaż. Konieczne jest zastosowanie wylewki o odpowiedniej grubości (min. 15 – 20 cm grubości) i jej zazbrojenie. Należy ją nanieść na grunt, pozbawiony wcześniej warstwy urodzajnej ziemi. Mieszankę betonową wylewamy w taki sposób, aby zapewnić odpowiednią wysokość ponad powierzchnią ziemi.

  Wylewka z betonu B15 lub B20

  Grubość min. płyty to 15-20 cm ze zbrojeniem

  Podsypka żwirowo-piaskowa około 30cm

 • Fundament punktowy

   

  Fundament punktowy – praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem na przygotowanie podłoża jest zastosowanie bloczków betonowych o wymiarach 30x30cm i zatopionych w grunt na 80-100cm. Rozmieścić je należy zgodnie ze schematem tak aby znalazły się w miejscu kotwienia ścian. Koniecznie należy odpowiednio wypoziomować punkty fundamentowe, aby zapewnić utrzymanie garażu w równej linii.

  Punkty wykonane z betonu B15 lub B20

  Punkty zagruntowane do strefy wolnej od zamarzania

  Min. powierzchnia punktu to 30×30 cm

  Min. Ilość punktów dla pojedynczego stanowiska to od 6 do 11 w zależności od wypełnienia.

   

 • Wieniec betonowy

   

  Fundament wieńcowy – dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie podłoża pod niemal cały obwód garażu. W tym celu należy wykonać ławę o szerokości 30cm, najlepiej wystającą na około 5 centymetrów z każdej strony poza linię obrysu obiektu. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które nie chcą, aby na ich działce wykonana została wylewka pod garaż. Wypełnienie wewnętrzne mogą stanowić kostki betonowe lub płyty chodnikowe.

  Wieniec wykonany z betonu B15 lub B20

  Minimalna szerokość wieńca to 30 cm

  Wieneic zagruntowany do strefy wolnej od zamarzaniam

   

Zależy nam na tym, aby podjęte działania zakończyły się wykonaniem solidnego podłoża, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

Przygotowanie podłoża